A A A K K K
людям із порушенням зору
КП СКЕП "Сількомсервіс"
Якушинецької сільської ради, Вінницького р-ну, Вінницької обл.

З 01.01.2024р. вводиться абонентська плата на послуги

Дата: 30.01.2024 14:59
Кількість переглядів: 295

  Стосовно  *абонплати на комунальні послуги* повідомляємо наступне: Плата за абонентське обслуговування визначена Законом України «Про житлово-комунальні послуги» в редакції від 09.07.2023р., та пунктом 11 частини першої Статті 1 Закону № 1060- IX від 03.12.2020р. відповідно до якого «АБОНЕНТСЬКА ПЛАТА ЗА ОБСЛУГОВУВАННЯ – платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальних послуг (далі - індивідуальний договір), що включає витрати виконавця на збут продукції (послуг), пов’язані з укладенням договору про надання комунальної послуги, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами, нарахуванням та стягненням плати за спожиті комунальні послуги, обліком та банківсько-касовими операціями щодо приймання плати від споживачів, створення, облік та зберігання інформації по кожному з абонентів кожної комунальної послуги, обслуговуванням та заміною вузлів комерційного обліку води (у разі їх наявності у будівлі споживача), а також за виконання  інших функцій, пов’язаних з обслуговуванням виконавцем абонентів за індивідуальними договорами (крім обслуговування та  поточного ремонту внутрішньо будинкових систем водопостачання  та водовідведення, у тому числі обслуговування розподільчих лічильників, що стоять безпосередньо в приміщенні абонента)";
Плата за абонентське обслуговування визначається виконавцем комунальних послуг за їх фактичними витратами у розрахунку на 1 абонента щомісяця . Тобто плата за абонентське обслуговування  розраховується не за обсяги спожитих послуг, а в розрахунку на одного абонента та виставляється в квитанції на оплату окремим рядком, разом із сумою оплати за спожитий обсяг послуг за тарифом.
Плата за абонентське обслуговування не є комунальною послугою, тому, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України «Про встановлення граничного розміру плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента для комунальних послуг» держава регулює її граничний рівень , який у 2023 році становить 38,07 грн./міс. разом з ПДВ з одного абонента за одну комунальну послугу.   
Розрахунковим періодом є календарний місяць. Термін оплати аналогічний терміну оплати за спожиті  комунальні  послуги – до 20 числа місяця, наступного за розрахунковим.
Слід врахувати, що кошти за централізоване водопостачання, водовідведення та плату за абонентське обслуговування приймають на один банківський рахунок, тому, в разі неповної оплати, оператором (касиром), спочатку буде прийнято на рахунок і зараховано, як погашення грошових зобов’язань споживача з оплати за абонентське обслуговування, а потім, кошти, що залишилися будуть зараховані на погашення боргу за спожиті послуги пропорційно нарахуванню.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Додати послуги

Додати ще одну послугу